قوی ترین کارت گرافیک جهان تا به امروز

قوی ترین کارت گرافیک جهان تا به امروز 

امروز، روزی است که کمپانی AMD/ATI پس از گذشت 2 سال موفق شد برای نخستین بار در زمینه کارآیی کارت های گرافیک تمامی محصولات شرکت رقیب یعنی Nvidia را پشت سر بگذارد و در مقام نخست قرار بگیرد. 
این امر بدلیل تولید کارت گرافیک جدید با چیپست ATI 4870X2 می باشد، ضمن آنکه از هم اکنون امکان پیش خرید کارت گرافیک ATI 4870X2 نیز برای علاقه مندان وجود دارد. 
با این محصول جدید، نتایج آزمایش ها نشان می دهد ATI در بیشتر تست های پردازش تصاویر برای Nvidia شانسی باقی نگذاشته است و شایسته دریافت تاج پادشاهی در زمینه کارت های گرافیک است. 
از سوی دیگر ATI سعی کرده است بازار کارت های گرافیک متوسط را نیز از دست ندهد و این امر با کاهش قیمت کارت های مدل ATI 4850 و ATI 4870 انجام شده است. اکنون با ساخت این تراشه گرافیکی (GPU) فوق العاده، در بازار کارت های سطح بالا نیز تغییرات جدیدی خواهیم دید. 
طی روزهای اخیر بسیاری از سایت های اینترنتی با به نمایش گذاشتن نتایج تست های کارت گرافیک ATI 4870X2 به بررسی و تحلیل آن پرداخته اند. جالب آنکه در اکثر این تست ها ATI 4870X2 توانسته است قدرتمندترین محصول Nvidia که GTX 280 می باشد را پشت سر بگذارد. همچنین یک کارت گرافیک ATI 4850 در حالت Crossfire نیز توانسته است نتایج بهتری نسبت به یک کارت GTX 260 بدست آورد. 
در حقیقت یک کارت گرافیک ATI 4870X2 از نظر قابلیت و مشخصات سخت افزاری همانند دو کارت ATI 4870 معمولی است که در کنار یکدیگر قرار گرفته باشند. مقدار حافظه های GDDR5 این کارت 2 گیگابایت بوده و با قیمت 649 دلار به فروش می رسد.

/ 0 نظر / 28 بازدید